Dzisiaj jest Czwartek, 2 Kwietnia 2020 roku. Do końca roku zostało 274 dni. Imieniny Franciszka, Malwiny, Władysława


Oferty:
Ciasta, Torty
Dekoracje ślubne
Domy Weselne
Foto-Video
Fryzjerzy
Garnitury Ślubne
Inne
Jubilerzy
Kwiaciarnie
Muzyka
Pojazdy do ślubu
Salony Kosmetyczne
Sklep ślubny
Suknie Ślubne
Zaproszenia

Zaloguj:I Powiatowy Przegląd Zespołów Weselnych (i nie tylko...)


Weselny klimat, muzyka na żywo i świetna kuchnia na plenerowej imprezie - Starostwo Powiatowe w Chełmie ogłasza zapisy do I Powiatowego Przeglądu Zespołów Weselnych. Przegląd jest adresowany do zespołów weselnych chcących zaprezentować swój repertuar i warsztat artystyczny. Dla nich impreza będzie doskonałą okazją do spotkania się z kolegami po fachu i pokazania się przed szeroką publicznością, a dla widzów doskonałą zabawą na plenerowym festynie.

Starostwo Powiatowe w Chełmie wychodzi z propozycją promocji zespołów z szeroko pojętej branży weselnej i nie tylko - zgodnie z zapewnieniami swoją ofertę mają też zaprezentować domy weselne, fotografowie, wideofilmowcy. Zapewne miejsce znajdzie się dla wszystkich którzy zechcą zaprezentować swoją działalność. Kilka lat temu w Miejskiej Hali sportowej odbyły się targi ślubne. Miejmy nadzieję, że ten przegląd na stałe zapisze się w kalendarzu imprez naszego regionu. Póki co jest to tylko propozycja będąca zaproszeniem do współpracy i wyłącznie od zaangażowania chętnych "wystawców" zależy powodzenie imprezy. W dalszej części komunikatu prasowego czytamy:

"Przez cały ubiegły rok byłem bombardowany pytaniami o repertuar na plenerowych imprezach organizowanych przez powiat. W rozmowach, telefonach i mailach przewijał się jeden wątek - dlaczego nie grają znane i lubiane weselne ekipy" - mówi Paweł Ciechan starosta chełmski. "Dlaczego na festynach nie ma muzyki, przy której tak doskonale bawią się ludzie w różnym wieku. Dlatego też postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom i spróbować wystartować z przeglądem zespołów weselnych."

Będzie to pierwsza tego typu impreza na terenie powiatu chełmskiego. Celem I Powiatowego Przeglądu Zespołów Weselnych będzie prezentacja grup muzyczno-wokalnych zajmujących się działalnością imprezową, sceniczną i estradową. Przegląd ma za zadanie zaprezentowanie szerokiej publiczności różnorodnych możliwości muzycznych i wokalnych występujących zespołów i kapel.

"Przeglądowi będzie towarzyszył plenerowy festyn, podczas którego, zaprezentuje się m.in. lokalna branża rozrywkowa: domy weselne ze specjalnościami własnej kuchni, restauracje i zajazdy, fotografowie i kamerzyści, salony sukien ślubnych, fryzjerzy i kosmetyczki, pracownie krawieckie i pirotechniczne" - mówi Henryk Gołębiowski, sekretarz powiatu. "Liczymy, że nasza propozycja padnie na podatny grunt i jeszcze przed wakacjami spotkamy się na atrakcyjnej imprezie."

Założenia regulaminu:
1. Przegląd odbędzie się w plenerze na przełomie kwietnia i maja na terenie powiatu chełmskiego
2. Zespoły, które wezmą w nim udział występować będą w kolejności ustalonej przez losowanie.
3. W przeglądzie mogą uczestniczyć zespoły i kapele weselne, które grają muzykę weselną i biesiadną w szerokim tego słowa znaczeniu.
4. Uczestnikami przeglądu mogą być zespoły profesjonalne, amatorskie, działające samodzielnie lub pod patronatem instytucji społecznych, kulturalnych.
5. Uczestnicy przeglądu przyjeżdżają na własny koszt.
6. Zespół wykonuje podczas przeglądu dowolną ilość utworów w czasie nieprzekraczającym 15 minut oraz zaprezentuje zabawę (obrzęd weselny). Łączny czas prezentacji zespołu nie może przekroczyć 20 minut.
*Zgłoszenia do Przeglądu będą przyjmowane do końca marca 2013.*

*W celu ustalenia szczegółów uczestnictwa w I Powiatowym Przeglądzie Zespołów Weselnych prosimy o kontakt z Wydziałem Rozwoju, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Chełmie: tel. 82 562 75 45, e-mail: rozwoj@powiat.chelm.pl

Mocno trzymamy kciuki za powodzenie imprezy i będziemy starać się promować ją na naszym portalu. A przełom kwietnia/maja może oznaczać że będziemy mieli "imprezową majówkę" w plenerze... Czy Starostwo zdecyduje się na zalew w Żółtańcach? Wydaje się to być najciekawsza lokalizacja w pobliżu Chełma na tego rodzaju imprezę plenerową...

Tagi: powiat chełmski, przegląd zespołów weselnych, festyn, dom weselny, weekend, fotografia ślubna, wideofilmowanie

[2013-02-14]


© 2007-2020 Pierwszy Chełmski Wortal Ślubno-Weselny. Ślub i Wesele w Chełmie - www.wesele.chelm.pl